Úvod Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí může znamenat vážný stav. Je vždy zapotřebí vyhledat lékaře, zvláště jedná – li se o malé děti. Přesto že jsou děti plačtivé a často odmítají pít, naopak zase vyžadují dobroty na které jsou zvyklí, je nutná u léčby důslednost. Dodržování pitného a dietního režimu. V žádném případě se nesmí podávat mléko, a to ani u malých dětí, které jej pravidelně pijí.

Pokud onemocní kojenec, je nutná hospitalizace, kde se aplikuje výživa nitrožilně. Střevní chřipka může z důvodu dehydratace kojence ohrozit na životě!


TIP : Doporučujeme také zdravotní web : Nemoc DNA - příznaky dny sestavení jídelníčku a další témata.

Tak jako u dětí, je i u starých lidí léčba gastroenteritidy složitější. Obraný systém může být narušen a organismus se s nemocí hůř vyrovnává.

U těchto věkových skupin je velmi důležitá prevence. Vyhýbat se místům možné nákazy, dodržování hygieny. Pokud se infekce objeví v rodině, je lépe děti a staré lidi izolovat.

 


Diskuse (43 komentářů)

Ajko, (11. 11. 2010 14:52) Reagovat
Moje dcera včera ve školce 1 zvracela, hned mi volali, abych si pro ni přišla. a pak celý den už nic. Dnes ráno zas měla řídkou stolici a ve školce prý chodila také často na záchod a měla průjem, tak vůbec nevím co s ní mám dělat, černé uhlí nechce, to vyzvrací a nic jiného mě nenapadá, co by měla jíst, aby se to zlepšilo. Mohl by mi prosím někdo poradit?? Děkuji moc...
martina, (28. 12. 2011 21:03) Reagovat
hlavne nesmi tuky,cukry,cerealy,mlecne vyrobky ani ovoce.
martina, (28. 12. 2011 21:06) Reagovat
cerstve ovoce,susene ovoce muze jako napr.svestky,merunky.
eva, (31. 12. 2012 11:04) Reagovat
musíte jí dat průjmoví čaj a první den by neměla nic jest a druhý den bě měla jenom suché pečivo potom jablko banán a td. a potom až jí bude líp tak aď jí dáte takové tabletky aby se jí všechno vrátilo co vizvracela a vikakala!! a může být unavená aj tři týdna a ať otpočívá!! není zač za poradu.
petr, (07. 01. 2013 07:49) Reagovat
tva dcera by mela drzet prisnou dietu na mlecne vyrobky atd vsechno co obsahuje mleko nesmi jist.mam to taky a to mi hodne pomohlo a trochu to chce drzet i dietu jist malo korenene jidla a jestli chcete muzete trochu drzet bezlepkovou dietu aby se to stabilizovalo a uklidnilo ale jenom jestli chcete ale nemusite.a moc nemusi omacky a takove ridke veci treba presnidavky ani marmelady jinak vsechno ostatni muze
nada, (21. 01. 2011 13:17) Reagovat
ja mam 2 letou dceru a 6 letou !Prvni ta starši zvracela a prujem asi co hodinu v lekarně jsem koupila enterol v kapslich a vysipala na lžičku s trochou čaje chladneho a davala jsem to rano a večer a na 2 den jsme ani nezvraceli a do 3 dnu ani prujem tet to chytla i ta mladši,nezvraci ale ma 38,2 teploty tak ji davam enterol a čpky na teplotu a zlepšeni se už pomalu dostavilo!!!SaMOZŘEJMĚ DIETA K TOMU!!!Doufamže to pomuže i vam.
cindarelli, (27. 01. 2011 07:29) Reagovat
nu moje mala 18 mesicu ted taky 2 krat zvracela tak ted jedu k doktoru chytla to asi od deti me svagrove :sigh: ty to maji ted taky no takze rodine kolecko :-x jsi udelame
kamika, (27. 01. 2011 19:00) Reagovat
já jsem zvracela 2x a měla jsem průjem měla sem t ojen jeden denale spíše se bojim prasečí cchřipky :sad: :cry: :sigh:
Marie, (12. 08. 2012 13:18) Reagovat
Tobě to nic neuděl moje dcera měla prasečí chřipku ve dvou letech
Pavla, (02. 03. 2011 14:31) Reagovat
V pátek mi dcera začala zvracet, v sobotu to neustávalo, pročítala jsem zde rady, ale vše marné, nakonec pohotovost a tři dny na infuzi. Měla jsem to udělat hned. Doporučuji všem, pokud se u dítěte projeví příznaky, neváhejte. Dítě hrozně trpí, čím dřív je na kapačce a dostane injekci na zastavení zvracení tím dříve ho ušetříte toho trápení a nemáte výčitky jako já, že jste moc dlouho čekali. Dnes už jsem doma a jde to rychle k lepšímu. Přeji vše brzké uzdravení. Pavla a Zuzík
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty