Úvod Diagnostika a léčba

Diagnostika a léčba

Pokud nemocný navštíví lékaře, ten zjistí anamnézu (to, co onemocnění předcházelo), popřípadě odešle vzorky stolice k laboratornímu vyšetření. Obvykle se vyšetřuje i moč či krev.

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.


Diskuse (40 komentářů)

Marie, (08. 02. 2010 07:26) Reagovat
Privezli jsme si neco podobneho z hor.V sobotu prujmy a zvraceni, nedele slabost, dieta.Dnes je uz zda se ok.Zajimalo by mne jaka je inkubacni doba.Kdy mohu dite poslat do skoly aniz by nakazilo ostatni.Asi nezjistim zda slo o viry nebo bakterie, postihlo toTemer vsechny z chalupy.Diky
Tomáš, (08. 02. 2010 22:59) Reagovat
Jen tak pro zajímavost z jakých hor? Z Jizerských hor?
Tomáš, (09. 02. 2010 11:42) Reagovat
02.02.2010 - (ČTK) - Kraj Liberecký - str. 01V regionu se rozmohly střevní chřipkyLiberecký kraj - V Libereckém kraji se během uplynulého týdne rozmohly střevní chřipky, při nichž pacienti zvrací a trpí průjmem a zvýšenou teplotou.„Nepříjemná onemocnění postihla hlavně malé děti, ale i dospělé. Situace si zatím nevyžádala mimořádná opatření,“ řekla krajská epidemioložka Jana Prattingerová. „Střevní chřipku způsobují viry a v zimě není ničím výjimečným. Loni jsme ji zaznamenali také v druhé polovině ledna. S klasickou chřipkou nemá nic společného. Přesně ani neevidujeme, kolik lidí střevní chřipkou onemocnělo. Praktičtí a dětští lékaři nám ji však nyní hlásí častěji.“Střevní chřipka se objevila i v liberecké mateřské škole Sluníčko. Podle ředitelky Petry Čermákové nejde o žádnou epidemii. „Některé jiné školky jsou na tom hůře a střevní chřipka se v Liberci hodně objevuje v celých rodinách,“ uvedla.Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj
vaclav, (16. 02. 2010 16:44) Reagovat
:-x pres den mi bylo soufl v noci jsem si chtel ulevit a po sleze jsem zjistil ze mam exkrement as za krkem je to strevni chripka
, (17. 02. 2010 12:22) Reagovat
Jsme z Turnova a už od včera nevím co dřív, jestli vzracet nebo kadit. Máme 8 m starou holčičku - to je asi dost velká pravděpodobnost, že to ode mě chytne, že jo? :cry: Acho jo.
jitka, (17. 02. 2010 16:52) Reagovat
V pondělí ráno mi bylo divně od žaludku, následoval průjem, v poledne už jsem byla z práce doma a v posteli. Navečer teplota - nepúříliš vysoká - 37,5 - 38, jedla jsem sušenky a netučný jogurt, což byla pěkná blbost. Nicméně horečka ustoupila, ráno to bylo trochu lepší, a tak jsem pokračovala v dietě-nedietě - sušenky, suché rohlíky, jogurt, navečer brambry a dušená mrkev - potom znovu silný a vysilující průjem hluboko do noci, bolení břicha a slabost. Do rána neklidný spánek, ráno o dvě kila míň než na v pondělí,slabost, krev ve stolici (pravd. podrážděný konečník). Od té doby důsledná dieta - mátový čaj, po malých dávkách rýžový vývar, po supermalých kouscích suchý rohlík. Zatím zlepšení - jen se cítím slabší a cítím prázdný žaludek. Zkazila jsem to nedůslednou dietou.Když jsem se pak koukla sem, došlo mi rychle, že jsem si pravděpodobně nemoc vlastnií blbostí prodloužila minimálně o den a půl.Takže řiďte se radmi tady, jinak uzdravování jde špatně!
Lili, (15. 12. 2017 07:43) Reagovat
No tak dat si na průjem jogurt,je fakt blbost...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty