Úvod Diagnostika a léčba

Diagnostika a léčba

Pokud nemocný navštíví lékaře, ten zjistí anamnézu (to, co onemocnění předcházelo), popřípadě odešle vzorky stolice k laboratornímu vyšetření. Obvykle se vyšetřuje i moč či krev.

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.


Diskuse (40 komentářů)

Katka, (26. 02. 2010 20:23) Reagovat
Na zvracení, uklidnění podrážděného žaludku a odstranění nepříjemné žaludeční nevolnosti mi naprosto dokonale a vždy pomůže klasická originální Coca Cola (ne žádné náhražky nebo Kofola). Minulý týden jsem měla střevní chřipku a cola byla to první, co do žaludku putovalo - výhoda je i v té spoustě cukru co obsahuje, člověk se pak necítí tolik slabý, když celý den nejí.Nevím, co do ní dávají zázračného, ale jako lék je skvělá, jinak jako běžné pití samozřejmě nezdravý hnus.
Ivett, (22. 03. 2010 21:02) Reagovat
Střevní chřipku mám od včerejška a ode dneška piju coca-colu a mám jen horečku,nepříjemný pocit v žaludku a vaří se mi střeva (na wc jsem ještě nebyla) takže souhlasím..
Martina, (06. 08. 2010 10:20) Reagovat
Přesně tak - Coca Cola je za normálních okolností hnus, ale na střevní chřipku nepostradatelný lék!
esetka, (03. 01. 2012 10:44) Reagovat
Souhlasím, ale co dneska není nezdravý hnus. :)
Tonek, (15. 03. 2010 08:55) Reagovat
Včera ráno jsem měl průjem, v poledne jsem vyzvracel všechno jídlo z předchozího dne a dneska už mám pouze průjem bez horečku a pod. :sigh: všude se píše něco jiného na takové onemocnění.. člověk se v tom pomalu nevyzná :zzz
Simča, (16. 03. 2010 08:15) Reagovat
Nazdar lidi,v Brně jsou střevní chřipky absolutně všude,dělám na škole,chytlo to zde strašná spousta lidí.Kdo to neměl v době školy tak to dostal o jarních prázdninách,teploty ,zvracení ,průjem,rychlý nástup,trvá to skoro týden..člověk je slabý,neschopný ničeho.My jsme to dostali o jarákách kompletně,moje malá dcera,syn i já a manžel..Bacha ,vrací se to,po nástupu do kolektivu to mé děti opět mají asi to dostali od těch co tím ještě neprošli, i když se bráníme Laktobacily,Smectou či Biopronem,to je slabý zabírá pouze Endiaron..a přísná dieta,myslím si ,že tento druh chřipky co maj všichni je velmi nakažlivý a dá se chytit od druhých
Sabina, (24. 03. 2010 18:52) Reagovat
Zdravím všechny, tak mě to také postihlo. Už večer jsem díky malátnosti cítila, že něco podobného přijde. Nemohla jsem usnout, silně mě polévalo horko střídavě se zimnicí a tlačily mne všchny klouby. Dále jen prozvracená noc s průjmem. Vždycky vsechno souběžně. Za den jsem nic nejedla, pouze pila cerny caj a obcas trochu Coly. I tak to šlo ven + teplota 37,8, což je na mě dost vysoké, i když jsem si vzala 2 prášky Motilia -prave po nich mi bylo hůř, tak jsem vysadila. Jinak Endiaron na průjem. Zatím musím zaklepat - žádné problémy, ani silnější nevolnosti, již několik hodin. Jen cítim žaludek a zhubla jsem přes 3 kila. Až zítra zkusím rohlíky a navečer suchou rýži. Myslím, že na konci druhého dne budu vyléčená.Všem co to nyní prožívají držim palce a soucítim - pro mě není nic horšího :-) chce to jen dodržet dietu a vyčkávat, víc s tím člověk nezmůže.
Mikuláš, (08. 06. 2010 12:46) Reagovat
Omlouvám se pisatelce, chtěl jsem ohodnotit kladným bodem a došlo k omylu. Ještě jednou se omlouvám, s příspěvkem každopádně souhlasím.
Míša, (28. 03. 2010 11:06) Reagovat
Mám se jako mrzák... Šílené bolesti dieta, horečky přes 39,5 někdy i 40... bolí mě hlava, mám průjem jak Niagarské vodopády... Mám pocit, že za chvilku budu mít venku i mozek.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty