Úvod Diagnostika a léčba

Diagnostika a léčba

Pokud nemocný navštíví lékaře, ten zjistí anamnézu (to, co onemocnění předcházelo), popřípadě odešle vzorky stolice k laboratornímu vyšetření. Obvykle se vyšetřuje i moč či krev.

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.


Diskuse (40 komentářů)

Václav, (28. 08. 2011 21:40) Reagovat
V sobotu jsem se vracel z Vysokých Tater. Měl jsem teplotu 38.2, bolely mě svaly na celém těle, motala se mi hlava a cítil jsem se slabý. Po douškách jsem zapíjel černé uhlí černým čajem a na WC už jsem nepotřeboval. Na teplotu mi pomohl paralen. V neděli ráno jsem polkl ještě dvě tobolky černého uhlí a do večera se ještě potil v posteli. Jedl jsem akorát piškoty s neslazeným černým čajem. Hodně se mi ulevilo a třetí den se už můžu normálně najíst abych zase nabral síly :-)V žádném případě nedoporučuji pít limonády nebo vodu z kohoutku (je na žaludek moc těžká), jíst cokoliv mléčného a sladkého (žaludek to akorát podráždí).Vhodné jsou například piškoty nebo suchý rohlík a černý čaj (chléb je také nevhodný). Průjem spolehlivě zastaví živočišné černé uhlí (pomůže i endiaron).Mám se střevní chřipkou bohužel zkušenosti a tohle mi vždy zaručeně pomohlo. ;-)
romana, (15. 10. 2011 18:45) Reagovat
chtěla jsem se zeptat dítě po střevní chřipce tedy i po zvracení nejde po 5dnu na wc na velkou.
daniela, (02. 02. 2012 19:55) Reagovat
V úterý ráno jsem se probudila a měla jsem hrozné bolesti břicha a potřebu zvracení.ještě ten den jsem zvracela a byla na toaletě.byla jsem hrozně unavená a bolely mě svaly a klouby.přestože mě bolely, měla jsem potřebu s nimi hýbat.další den už to bylo docela dobré.musela jsem jít na velice důležitou přednášku a tento den jsem šla do školy. Jenže mě nehorázně bolí hlava a cítím takové tupé výstřely.a opět jsem hodně unavená a je tu opět ta potřeba zvracení.i bez návštěvy dokora jsem si jistá, že se jedná o střevní chřipku.i když je mi 14 budu se snažit dodržovat dietu, což nebude problém, protože jídelníček není moc obsáhlý a já teď vůbec nemám hlad. :zzz :zzz :-|
Verča, (06. 02. 2012 11:48) Reagovat
Chytla mě střevní chřipka :( co mám dělat?
Verča, (06. 02. 2012 11:49) Reagovat
nic mi nepomáhá
Slávek Mašek, (20. 10. 2012 16:23) Reagovat
Včera jsem dostal křeče do břicha,dnes jsem vyhleal lékařské ošetření,takže doporučuji velmi přísnou dietu.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty