Úvod Diagnostika a léčba

Diagnostika a léčba

Pokud nemocný navštíví lékaře, ten zjistí anamnézu (to, co onemocnění předcházelo), popřípadě odešle vzorky stolice k laboratornímu vyšetření. Obvykle se vyšetřuje i moč či krev.

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.


Diskuse (40 komentářů)

Maky, (29. 03. 2010 10:16) Reagovat
Lidí taky mne postihla nějaká viróza klouby svaly mne boli sice jsem mela jednou Prujem ale jsem silene vysilena
MILOS, (16. 04. 2010 21:04) Reagovat
potom co jsem si prečetl příznaky mam jasno vecer nic jen únava vnoci jsem nevedel jestli sr... nebo zvracet obcas oboji najednou fakt supr celou noc az do rána,rano jsem měl horečku a neudržel jsem se na nohou :-* poté mi pomohla moje žena udělala strašně silnou česnečku a před tím jsem musel si dát panáka vodky a pomalu snist česnečku se suchary za dvě hodiny jsem byl schopen jít do prace ač jsem byl sláb přestal jsem sr.... a zvracet. :lol: večer už jsem byl ok ale ještě to neni ono abych snědl co chci !!!
Jakub, (11. 05. 2010 07:57) Reagovat
predevcírem vecer mi to zacalo molest bricha slabost no a samozrejmne prujem mno tak sem si dal par piskotu ale nejsem sto do sebe neco dalsiho nacpat adal sem si samotny kornflejky ale ty mi taky nejedou a le vcera to uz bylo trochu lepsi ale stale nic moc. dneska je to naprosto des a hruza na zachode sem ztravil asi hodinu a rikam vam takovej prujem sem este nemnel ale uz mne aspon tolik neboli bricho ... prosim co mam dal delat
Jakub, (11. 05. 2010 08:14) Reagovat
jo milosi tak tvoji lecbu vyskousim podle toho to je asi nejprijatelnejsi nes vsechno co sem cetl
Kateřina, (21. 03. 2011 08:24) Reagovat
Přeji hezký den, chci se zeptat jak doktor zjistí (při střevních potíží) zda jde o virová nebo bakteriální onemocnění kdyby člověka neposlal na rozbor stolice nebo moči? Děkuji za odpověď Jílková
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty