Úvod Projevy střevní chřipky

Projevy střevní chřipky

Protože střevní chřipka zasahuje trávicí systém, nejsilnější projevy se odrážejí právě na něm. Kromě toho se přidávají i obvyklé chřipkové příznaky.

  • TIP : Neštovice jsou zapříčiněny herpetickým virem Varicella zoster. Plané neštovice a další info - foto, příznaky, inkubační doba.
  • Opakované průjmy. Stolice je řidší konzistence a několikrát denně se opakuje. U některých jedinců může dojít až k úpornému průjmu (tzv. běhavce). Nutkání je intenzivní a nedá se vůlí potlačit.
  • Zvracení. Většina lidí projde střevní chřipkou jen s průjmy, u oslabených jedinců a hlavně malých dětí se objevuje nauzea (nevolnost) a dokonce i opakované zvracení. U této kombinace, kde dochází k průjmu i zvracení hrozí nebezpečí dehydratace, což může být velmi nebezpečné.
  • Horečka. Nemoc provází zvýšená teplota nebo horečka, stejně jako je tomu u chřipky.
  • Malátnost, únava. Toto jsou projevy, které mohou předcházet propuknutí nemoci, často jsou to první příznaky. Člověk se cítí oslabený, schvácený, má nepříjemný pocit v ústech, tuší, že v jeho organismu není vše úplně v pořádku.
  • Bolesti svalů, kloubů a břicha. Kromě typických chřipkových příznaků, bolestí kloubů a svalů se přidávají i bolesti žaludku a břicha (střev), kde se usídlí zdroj nákazy.

Střevní infekce trvají zhruba týden, někdy i kratší dobu s náhlým nástupem, je to však individuální.


Diskuse (10 komentářů)

MILOS, (16. 04. 2010 21:01) Reagovat
potom co jsem si prečetl příznaky mam jasno vecer nic jen únava vnoci jsem nevedel jestli sr... nebo zvracet obcas oboji najednou fakt supr celou noc az do rána,rano jsem měl horečku a neudržel jsem se na nohou :-* poté mi pomohla moje žena udělala strašně silnou česnečku a před tím jsem musel si dát panáka vodky a pomalu snist česnečku se suchary za dvě hodiny jsem byl schopen jít do prace ač jsem byl sláb přestal jsem sr.... a zvracet. :lol: večer už jsem byl ok ale ještě to neni ono abych snědl co chci !!!
Lenka, (05. 02. 2011 20:25) Reagovat
Já jsem to měla týden, už nikdy více :lol: Člověk neví, jak má na WC reagovat jestli sedět nebo klečet, protože i síla dochází. Příště budu pít více slivovice,ta už jednou zabrala.Letos jsem ji neměla a tak to dopadlo :lol:
Dj Vani - RaDiOtOP.C, (15. 04. 2012 16:46) Reagovat
mámka jí asi má tak je to hruza
Marie, (12. 08. 2012 13:09) Reagovat
Tak už jsem si jistá díky čemu jsem nemohla v noci spát :cry: ale zajímalo by mě, co je to za nemoc když dítě z ničehož nic začne zvracet kdyžsi jde lehnout odpoledne a už nekolik dní před tím si stěžovalo na bolest břicha, ale víc ještě říct neumí, jsou jí 3 roky :oops: poraďte mi někdo na můj mail marie.malesicka@seznam.cz :roll: Děkuji...
Janka, (18. 11. 2012 13:16) Reagovat
Prožila jsem ji včera,nevěděla jsem co dřív,zda záchodová mísa nebo kýbl v ruce.Už nikdy více.Nepřála bych to ani největšímu nepříteli.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty