Úvod Projevy střevní chřipky

Projevy střevní chřipky

Protože střevní chřipka zasahuje trávicí systém, nejsilnější projevy se odrážejí právě na něm. Kromě toho se přidávají i obvyklé chřipkové příznaky.

  • TIP : Neštovice jsou zapříčiněny herpetickým virem Varicella zoster. Plané neštovice a další info - foto, příznaky, inkubační doba.
  • Opakované průjmy. Stolice je řidší konzistence a několikrát denně se opakuje. U některých jedinců může dojít až k úpornému průjmu (tzv. běhavce). Nutkání je intenzivní a nedá se vůlí potlačit.
  • Zvracení. Většina lidí projde střevní chřipkou jen s průjmy, u oslabených jedinců a hlavně malých dětí se objevuje nauzea (nevolnost) a dokonce i opakované zvracení. U této kombinace, kde dochází k průjmu i zvracení hrozí nebezpečí dehydratace, což může být velmi nebezpečné.
  • Horečka. Nemoc provází zvýšená teplota nebo horečka, stejně jako je tomu u chřipky.
  • Malátnost, únava. Toto jsou projevy, které mohou předcházet propuknutí nemoci, často jsou to první příznaky. Člověk se cítí oslabený, schvácený, má nepříjemný pocit v ústech, tuší, že v jeho organismu není vše úplně v pořádku.
  • Bolesti svalů, kloubů a břicha. Kromě typických chřipkových příznaků, bolestí kloubů a svalů se přidávají i bolesti žaludku a břicha (střev), kde se usídlí zdroj nákazy.

Střevní infekce trvají zhruba týden, někdy i kratší dobu s náhlým nástupem, je to však individuální.


Diskuse (10 komentářů)

Boomer, (21. 11. 2012 06:08) Reagovat
Já jsem měl střevní chřipku v 7 letech kterou sem prodělal a musím říct že to nikomu nepřeji začalo to ze dne na den nejdřív sem zvracel pak mě začalo bolet břicho ale jak to by jste ani nevěděli jak to moc bolelo zvracel sem týden nejedl sem moc sem nepil nešlo vstát když sem se zved,lehl bolelo břicho každejch 5 minut sem chodil zvracet když sem šel k doktorce tak mě to přestalo bolet a ani sem už nechtěl jít zvracet což bylo strašně zvláštní došli sme k ní řikám jí že už mi nic nebolí zvracet se my nechce a ona mě poslala do nemocnice na 4 dny na pozorování tak sme hned jeli do nemocnice kde jsem si pobil 4 dny poslední den sem šel u nich na sondu kde my dali kapky na lžičku já sem to polkl a nemohl sem vůbec polikat pak my nasadili trubici k puse a pustili tam kameru fuj :D a já viděl své vnitřnosti a pak my to celý břicho pročistli a po několika hodinách sem jel domů vůbec sem nevnímal okolí doma sem seděl a čuměl furt na zed a druhý den pohoda :) takže nikomu nepřeju :)
honza, (26. 04. 2013 08:11) Reagovat
duležíta je dieta :-) ja mam střevní chřipku zrovna tedkom a je to hruza jím rohliky piju čaj a jím zemaky s mrkvou
bara, (24. 05. 2013 20:03) Reagovat
ja jsem měla střevni chřipku na lyžaku cely lyžak a všichni i ředitel jsme měli střevni chřipku bylo to strašne. ja jsem to měla nejhorši 1 den mi začalo bolet břicho po večeři .řekla jsem to učitelce a šla jsem si lehnout začala jsem zvracet pořad když mi pani učitela dala černe uhli tak jsem hnet to uhli vyblila a bylo to hnusne měto trvalo od večera až do 1 hodiny odpoledne a navic jsem se trochu vyspala ale pak jsem se probudila v 4 hodiny rano holky za mnou přišli a zavolali učitelku.zvracela jsem pořad a dokola nakonec se už zjistilo co to bylo střevni chřipka doktor měl přijet ale nepřijel poslal nam leky. bylo to hruzaa nikdy to už nechci dostat :-x :oops: :cry:
sabina, (23. 11. 2013 19:57) Reagovat
Dostala jsem strevni chripku a us par dnu me to trapi asi umru je to hruza nikomu nepreju
Katka, (24. 01. 2015 22:07) Reagovat
Ahoj, momentalne trpim strevnimi potizi uz 6 dni. Je to normalni? Krece v zaludku uz nemam, ale prujem mam porad.... Kdyz si vezmu Reasec je to lepsi, ale po 12hod je to zpet...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty