Úvod Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí může znamenat vážný stav. Je vždy zapotřebí vyhledat lékaře, zvláště jedná – li se o malé děti. Přesto že jsou děti plačtivé a často odmítají pít, naopak zase vyžadují dobroty na které jsou zvyklí, je nutná u léčby důslednost. Dodržování pitného a dietního režimu. V žádném případě se nesmí podávat mléko, a to ani u malých dětí, které jej pravidelně pijí.

Pokud onemocní kojenec, je nutná hospitalizace, kde se aplikuje výživa nitrožilně. Střevní chřipka může z důvodu dehydratace kojence ohrozit na životě!


TIP : Doporučujeme také zdravotní web : Nemoc DNA - příznaky dny sestavení jídelníčku a další témata.

Tak jako u dětí, je i u starých lidí léčba gastroenteritidy složitější. Obraný systém může být narušen a organismus se s nemocí hůř vyrovnává.

U těchto věkových skupin je velmi důležitá prevence. Vyhýbat se místům možné nákazy, dodržování hygieny. Pokud se infekce objeví v rodině, je lépe děti a staré lidi izolovat.

 


Diskuse (43 komentářů)

Marcela, (18. 06. 2012 11:53) Reagovat
Malému je 5 let a v sobotu v noci chytl teplotu pak začal zvracet a nakonec průjem.V neděli jsme jeli na pohotovost tak nám dala Vibovit probio a Smecktu ale to melej nechce tak jsem zkusila půlku endiaronu a dietku tak uvidíme.Teplotu už nemá ale pořád zvrací a má křeče v bříšku a průjem.Už se modlím ať to skončí tak bezradná už jsem dlouho nebyla že nevím jak mu pomoct.
Helena, (12. 09. 2012 17:46) Reagovat
Syn dostal střevní chřipku jednou a od té doby ho trápily problémy bud s nadýmáním, nebo průjmem, neměl upravenou střevní mikrofloru. Koupila jsem mu v lékárně laktobacily imunit, aby mu střeva uklidnily a pomohly. Zabralo to a máme klid, zlepšila se mu i imunita a je zdravější než dřív.
zuzka, (16. 09. 2012 13:43) Reagovat
střevní chřipka je nejhorší nenávidím průjem a zvracení je mi sto ho hrozně špatně :-x ani jednu noc se snad nevyspím :cry: :-?
Lukáš, (29. 10. 2012 19:10) Reagovat
Dobrý den, náš 6letý syn zvrací vždy okolo 3 ráno...je to do 6hodiny ráno.....dva, tři dny je klid a pak zase...nic mu není...bez teploty jen bolest břicha.Vše ráno odezní....Před rokem se nám stalo to samé...trvalo to asi 14.dní....v motole nám udělali všechno vyšetření..bez nálezu,nikdo nic neví...je to rok a opět se nám to opakuje...vždy v říjnu a vždy ve stejný čas....nesetkal jste se proím někdo s tímto případem??Děkuju
eva, (31. 12. 2012 10:54) Reagovat
je to šílené všecí zvrací a mají průjem!! chřipka je ta nejhorší nemoc!! proněkteré ne ale zrovna pro nás jo!!§ :-x :sigh: :oops:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty