Úvod Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí může znamenat vážný stav. Je vždy zapotřebí vyhledat lékaře, zvláště jedná – li se o malé děti. Přesto že jsou děti plačtivé a často odmítají pít, naopak zase vyžadují dobroty na které jsou zvyklí, je nutná u léčby důslednost. Dodržování pitného a dietního režimu. V žádném případě se nesmí podávat mléko, a to ani u malých dětí, které jej pravidelně pijí.

Pokud onemocní kojenec, je nutná hospitalizace, kde se aplikuje výživa nitrožilně. Střevní chřipka může z důvodu dehydratace kojence ohrozit na životě!


TIP : Doporučujeme také zdravotní web : Nemoc DNA - příznaky dny sestavení jídelníčku a další témata.

Tak jako u dětí, je i u starých lidí léčba gastroenteritidy složitější. Obraný systém může být narušen a organismus se s nemocí hůř vyrovnává.

U těchto věkových skupin je velmi důležitá prevence. Vyhýbat se místům možné nákazy, dodržování hygieny. Pokud se infekce objeví v rodině, je lépe děti a staré lidi izolovat.

 


Diskuse (43 komentářů)

Jana Teršlová, (07. 10. 2011 12:37) Reagovat
Jsem pro prevenci. Denně užívat přírodní produkty nejlépe české. Ty my užíváme 4 rokem a nedám si na ně dopustit. K doktorovi chodíme pouze na pravidelné kontroly. Všem doporučujú.
Alena, (08. 02. 2012 10:21) Reagovat
Michalka nám také zvracela a má průjem, máme teď drsnou dietu, kterou jsme předtím nedodržovali, Michalka je z ní úplně zoufalá, je unavená a moc to nechce, koupili jsme kulíška, ten je moc slaný, dnes zkoušíme slabý černý čaj, nevím jestli i obyč vodu, moc to nechce, ale bude muset, zatím dávám housky a udělám jí vývar z rýže a mrkve, dále se budu řídit dle vašich rad, už jsem manželovi napsala seznam, doufám, že to bude alespoň pestřejší a dcera bude veselejší. Zdravím :-|
veronika, (28. 02. 2012 21:24) Reagovat
mala sestricka v pondeli zvracela mela teplotu dala sem ji paralen v cipku druhy den byla vesela to bylo v pohode a dneska pred hodinkou zvracela ale nemela teplutku a mo cely den mela stolici ridkou jsou ji 2 rocky necele muze to byt strevni chripka mam o ni strach :cry: :sad:
žanet, (12. 03. 2012 18:08) Reagovat
moje malé zlatíčko rok a devět měsíců od soboty jednou až dvakrát za den zvrací, a průjem, teploty dva dny, dneska bez teplot, u doktorky jsme byli, ale ona mi odmítá rohlíky, vůbec , jen trochu rýžového dovaru z mrkví, to je jen tři lžičky, už jsem zoufalá, brala ji stěry a nevím co dělat, jestli čekat, nebo jed do nemocnice
ladislav, (20. 04. 2012 19:48) Reagovat
Moje dvojčata -roční- chytili hnusnou stř chřipku Volal jsem pohotovost protože auto nemám a co myslíte že se stalo oni by mě do nemocnice odvezli ale zpátky už ne Kdo má dvojčata pochopí Děkuji našemu zdravotnictví a doporučuji zvýšit platy Kdybych byl feták tak by se postarali děkuji ladislav a Zuzanka a Marie
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty