Úvod Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí

Střevní chřipka u dětí může znamenat vážný stav. Je vždy zapotřebí vyhledat lékaře, zvláště jedná – li se o malé děti. Přesto že jsou děti plačtivé a často odmítají pít, naopak zase vyžadují dobroty na které jsou zvyklí, je nutná u léčby důslednost. Dodržování pitného a dietního režimu. V žádném případě se nesmí podávat mléko, a to ani u malých dětí, které jej pravidelně pijí.

Pokud onemocní kojenec, je nutná hospitalizace, kde se aplikuje výživa nitrožilně. Střevní chřipka může z důvodu dehydratace kojence ohrozit na životě!


TIP : Doporučujeme také zdravotní web : Nemoc DNA - příznaky dny sestavení jídelníčku a další témata.

Tak jako u dětí, je i u starých lidí léčba gastroenteritidy složitější. Obraný systém může být narušen a organismus se s nemocí hůř vyrovnává.

U těchto věkových skupin je velmi důležitá prevence. Vyhýbat se místům možné nákazy, dodržování hygieny. Pokud se infekce objeví v rodině, je lépe děti a staré lidi izolovat.

 


Diskuse (43 komentářů)

eva, (31. 12. 2012 10:59) Reagovat
výskyt této nemoci je hrozný!! protože lidi zvrací,mají průjem a cítí se unavení a chřipka može tak zničit že můžete byt unavení aj tři týdny!! tak proto si dávej te na to pozor a dršte správnou dijetu!! a teple se oblíkejte!!!! :cry: :o :sigh: :-x :-?
hanka, (16. 05. 2013 12:30) Reagovat
moje zkušenost se střevní chřipkou, malá 5 let, zvracela, průjem ani vodu neudržela měla jsem už obavy, že bude muset jít do nemocnice, ale lékařka nám doporučila, že máme zkusit laktobacily pastilky od imunitu, volně se ve slinách rozpustily a začaly účinkovat, po dvou dnech trápení konečně udržela čaj, colu.
Ing. Jana Teršlová, (20. 05. 2013 09:58) Reagovat
OKG produkty paní Petro najdete na: www.okg-fit.cz/prevence jsou k vidění i v nové české komedií JEDLÍCI a jsou 100%tně účinné.
Sara, (06. 12. 2013 18:15) Reagovat
fak je neprijemna :D :D :D :D :D :D :D
petra, (06. 12. 2013 22:15) Reagovat
Mám dvouměsíční holčičku a jak přesně by se u ní mohla tato nemoc projevit...děkuji za info...?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty