Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Dieta
- soubor opatření a změn ve stravování, který je nutno dodržovat dle pokynů lékaře. U každé nemoci může být speciální (jiná) dieta, většinou se jedná o nemoci trávicího traktu nebo ty, které jsou vyvolávány či způsobeny nevhodným stravováním.

Dehydratace- je narušení rovnováhy organismu v důsledku snížení obsahu vody v těle. Tento stav nastává, když je po nějakou dobu snížen přísun tekutin a zvýšen jejich výdej (zvracení, nadměrné pocení apod.).

Hospitalizace - léčba pacienta v nemocničním zařízení. Indikuje se buď při nutnosti nějakého zákroku či operace, nebo při vážnějším či infekčním onemocnění.

Konzistence - soudržnost materiálu, v tomto případě stav stolice (řídký či hustý).

Mikroflóra - souhrn mikroorganismů v určitém prostředí, např. ve střevě. Zdravá mikroflóra znamená optimální množství a poměr těchto organismů.

Nauzea - je pocit na zvracení (zvedání žaludku, natahování), nemusí vždy končit zvracením. Průvodními jevy může být říhání apod.

Prevence - soustava opatření, která by měla předcházet nějakému nežádoucímu jevu či dění (nemoci, drogové závislosti apod.).


Diskuse (2 komentáře)

Pilar, (04. 08. 2015 15:12) Reagovat
Třeba psát víc, protože to se dobře čte a to je najdůležitejší,konec konců, kdo má rád máslové máslo... tipuji že nikdo.PozdravujiHere is my web blog; zdravý životní styl dotazník; healthraport.cz: http://healthraport.cz/a,22.htm,
Michale, (26. 11. 2015 10:17) Reagovat
What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity concerning unexpected emotions.Also visit my webpage; gorsety: http://biustonosze.blox.pl/2013/02/Gorsety-i-body.html
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty