Úvod Příčiny střevní chřipky

Příčiny střevní chřipky

Jak už bylo uvedeno, příčinou jsou buď bakterie nebo viry, které způsobí infekci v žaludku nebo ve střevech. Liší se pouze zdroj nákazy. U požití zkaženého jídla může jít i o podráždění toxíny.

  • Zkažené jídlo. Nemocný požil kontaminované nebo zkažené (nečerstvé) jídlo a jeho trávicí systém se s tím nebyl schopen vyrovnat.
  • Kontaminovaný nápoj. Může se to stát při konzumaci ze stejné láhve či sklenice s nemocným člověkem, ale i pitím starých, dlouho otevřených nápojů, popřípadě znečištěné vody.
  • Vzduchem. Tak jako jiné viry či bakterie, mohou se i původci střevní chřipky šířit vzduchem.
  • Nedodržování hygienických pravidel. Jde zejména o konzumaci neumyté zeleniny a ovoce nebo příprava či požívání potravin špinavýma rukama. Střevní chřipku může způsobit i styk s výkaly.

Diskuse (6 komentářů)

Angelina, (12. 04. 2016 07:56) Reagovat
Nice post. I was checking continuously this weblog and I am impressed!Extrdmely helpful information specifically the final section :) I take care of such info much. I wass looking for this particular info for a long time. Thank you and good luck.Feel free to visit my webpage weight loss shakes at home: http://weightloss.evsistore.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty