Úvod Dieta

Dieta

V léčbě se usiluje především o zničení nepřátelských bakterií či virů ve střevech. Dietou se léčba nejen podpoří, ale vyčistí se trávicí trakt a znovu se nastolí rovnováha a správná mikroflóra. U diety je nejdůležitější dodržovat pitný režim, aby nedošlo k dehydrataci. Je třeba si uvědomit, že zvracením a průjmem je tělo odvodňováno. Pít je třeba po malých doušcích, aby se tekutina měla čas vstřebat a nebyla ihned zvrácena.

Dietu je nutné dodržovat několik dní.

  • 1. den se nedoporučuje jíst. Nikdo neumře hlady, když to vydrží. Je důležité hodně pít (po malých dávkách) nejlépe zchlazený černý nebo bylinný čaj, příp. odpovídající minerálky či balená neperlivá voda.
  • 2. a 3. den se mohou do jídelníčku zařadit suchary, suché pečivo, nemastná rýže nebo  dušená mrkev. I jídlo by se zpočátku mělo jíst po menších porcích.
  • 4. a 5. den lze přidat brambory, některé ovoce, např. jablka, banány. Zpočátku je dobré jídlo nastrouhat nebo upravit do podoby, která se dobře tráví.

Pokud se nemocný cítí lépe, zvracení či průjmy odezněly, je možné do jídelníčku postupně zařazovat i ostatní jídla. Nějakou dobu je dobré se vyhnout mléčným výrobkům (když tak v zakysané formě), sladkostem (zvláště čokoládě) a hlavně tučným jídlům.


Diskuse (21 komentářů)

Vašek, (20. 04. 2016 11:52) Reagovat
Střevní chřipku jsem měl asi před měsícem. Bylo to hrozný. Většinu dne jsem strávil na WC. Nevěděl jsem, jestli to půjde horem nebo spodem. Držel jsem dietu. manželka mi přinesla z lékárny Probiolact. Jedl jsem ho pár dní a vše se zklidnilo.
Valentin, (10. 05. 2016 21:16) Reagovat
There was additionally a pupil-run meals co-op that sourced all types of more durable to search out (in those days) health foods.Here is my page; visit (www.amab-norway.net: http://www.amab-norway.net/)
Lyndon, (06. 06. 2016 10:33) Reagovat
Yes! Finally something about lingerie travel case.my weblog :: biustonosze: http://www.bielizna-damska.waw.pl/nosimy-biustonosze-dzien/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty