Úvod Diagnostika a léčba

Diagnostika a léčba

Pokud nemocný navštíví lékaře, ten zjistí anamnézu (to, co onemocnění předcházelo), popřípadě odešle vzorky stolice k laboratornímu vyšetření. Obvykle se vyšetřuje i moč či krev.

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.


Diskuse (40 komentářů)

Tereza, (26. 06. 2017 13:58) Reagovat
Dobrý den, aktuálně mě střevní chřipka zastihla taky. Předchozí den jsem pociťovala jen návaly horkosti, což je u mě ale docela časté, nic mě nebolelo. Vše to začalo ve dvě hodiny v noci, zvracení, průjem, zvracení a takhle zhruba 1x za hodinu, je to děs běs. Piji prozatím sladký ovocný čaj ale coca cola už je na cestě, tak doufám že pomůže.
Denisa, (29. 06. 2017 03:45) Reagovat
Je mi 13 let a odpoledne me zacalo bolet bricho a mam zacpu dala jsem si smektu podala mi ji kamaradka ve skole. Jedla jsem vsechno mozny susenky , rohliky a pomerancovi dzus.Vecer me zacalo brutalne bolet bricho dala jsem si endiaron a na teplotu paralen ve 4hodiny rano jsem se pozvracela hruza zitra jduk lekari tak uvidim co mi rekne . Chci se zeptat muze za to makrela kterou jsem mela vecer nez mi zacalo byt blbe ?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Střevní chřipka.cz
Kontakty